26 festival okarina1

26. Okarina festival Bled 26.7. – 7.8.2016


Trgovski center Bled
26.5., 20:00 Koncert indijske klasične glasbe

Promenada / Promenade
26.7., 20:30 Egyptian project (EGY)
27.7., 20:30 L'orchestre symphonique des jeunes de Strasbourg (FRA)
28.7., 20:30 Romengo (HUN)
31.7., 17:00 Juka-Brass band Offingen (GER)
2.8., 20:00 Way up north (SWE), Noreum Machi (J. KOR)
3.8., 20:30 Malted Milk & Tony Green (USA; FRA)
4.8., 20:30 Djmawi Africa (ALG)
5.8., 20:30 Guillaume Perret & The Electric epic (FRA)
6.8., 20:30 Ve-Zou-Via (ITA, FRA)
7.8., 20:30 Baba Zula

Blejski grad / Bled castle
29.7., 20:30 Khoury project (PAL, JOR)
30.7., 20:00 Svetlana Makarovič (SLO), Sirventes (FRA)
31.7., 20:30 Javier Paxarino Trio (ESP)


 

festival okarina bled

25. OKARINA ETNO FESTIVAL BLED - 17.7. – 9.8. 2015

17 / 07 | Smaal Tokk | Slovenia
17 / 07 | Neca Falk | Slovenia
17 / 07 | Kontrabant | Slovenia
24 / 07 | Mercadonegro | Brazil, Cuba, Peru, Colombia
29 / 07 | Abavuki | South Africa
30 / 07 | Volosi | Poland
31 / 07 | Tenores di Bitti | Sardinia
31 / 07 | Frankie Lane & Paul Kelly | Ireland
01 / 08 | Duo Lotus | Vietnam
01 / 08 | Big Daddy Wilson | USA
02 / 08 | Josipa Lisac | Croatia
03 / 08 | Gorjanska godba | Slovenia
04 / 08 | Cara Dillon | Northern Ireland
05 / 08 | Carmen Paris | Spain
05 / 08 | Simangavole | Reunion
07 / 08 | Calima | Catalonia
08 / 08 | Ester Rada | Israel
09 / 08 | Gisela João | Portugal


etno fest brosura 2014

24. OKARINA ETNO FESTIVAL BLED - 19.7. – 9.8. 2014

TRGOVSKI CENTER BLED
19.7. | 22.00 | R.I.C Roots intention crew | Francija (FR)

BLEJSKI GRAD
1.8. | 20.30 | Fargana Qasimova Ensemble | Azerbajdžan (AZ)
2.8. | 20.30 | Catrin Finch and Seckou Keita | Wales / Senegal (SN)
3.8. | 20.30 | SVÄNG | Finska (FI)

ZDRAVILIŠKI PARK BLED
6.8. | 20.30 | Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra | Španija (ES)
7.8. | 20.30 | Ferus Mustafov | Makedonija (MK)
8.8. | 20.30 | Debademba | Burkina Faso (BF)
9.8. | 20.30 | Family Atlantica | Venezuela (VE)


23. OKARINA ETNO FESTIVAL BLED 2013

02. 08. - 04. 08 BLED CASTLE / 09. - 11. 08 SPA PARK

DRAGAN DAUTOVSKI MACEDONIJA
TAKSIM TRIO TURČIJA
BRINA SLOVENIA
SIA TOLNO SIERRA LEONE
AZIZ SAHMAOUI MORROCO
VANJA MUHOVIĆ BOSNIA


22. OKARINA ETNO FESTIVAL BLED 2012

02. 08. - 12. 08 SPA PARK / FESTIVAL HALL / BLED CASTLE

1. YAMMA AUSTRALIA
2. KALMAN & MIKLOS HUNGARY
3. KHUM MONGLOLIA
4. KLARISA JOVANOVIC SLOVENIA
5. FOLK IT UP FRANCE, CYPRUS, ESTONIA, SCOTLAND, SLOVENIA
6. AHAB USA
7. KRESLIN SLOVENIA
8. KOZAKI RUSSIA


21. OKARINA ETNO FESTIVAL 2011

04. 08. - 07. 08 ZDRAVILIŠKI PARK / FESTIVALNA DVORANA / GRAD

1. del Zdraviliški park
1. SOLAR SYSTEM KOLUMBIJA
2. THE MEN THEY COULD NOT HANG ANGLIJA
3. LES AMIS DE L´ACCORDEON LUKSEMBURG
4. KASAI MASAI KONGO
5. BA CISOKO EXPERIENCE GVINEJA/SLOVENIJA

2. del Športna ledena dvorana svetovno prvenstvo v veslanju
6. PEATBOG FAERIES +DJ WOO-D ŠKOTSKA
7. KANDA BONGO MAN + DJ BORKA DR KONGO
9. RUSTIES ITALIJA
9. KRESLIN + DJ BAKTO SLOVENIJA
10. THE FABULOUS BOOGIE BOYS ANGLIJA
11. OSIBISA + DJ BORKA ANTIGUA, GANA, NIGERIJA
12. EARL KING BOOGIE BAND ANGLIJA


20. OKARINA ETNO FESTIVAL 2010

30. 07. - 08. 08 ZDRAVILIŠKI PARK / FESTIVALNA DVORANA / GRAD

1. BANDA DO PELO Brazilija
2. BOLLYWOOD PANDITS Indija
3. POLKAHOLIX Nemčija
4. NATIONAL YOUTH CHOIR Norveška
5. KILA Irska
6. DAMIEN BARBERS Velika Britanija
7. ESMA REDZEPOVA Makedonija
8. TONY TRISCHKA & RED WINE ZDA


19. OKARINA ETNO FESTIVAL 2009

01. 08. - 09. 08. SPA PARK

1 ŠAVRINSKI GODCI SLOVENIA
2 ORQUESTA REVÉ CUBA
3 SEDEF SEDEF SLOVENIA / BIH
4 CESARE CHIACCHIARETTA & GIANPAOLO BANDINA ITALY
5 LE VENT DU NORD CANADA
6 AMATILLU BURKINA FASO
7 WOLFSTONE SCOTLAND
8 BRANISLAV OSTOJIČ DUO CROATIA
9 EILEEN ROSE USA
10 ORQUESTRA TILL FUBA BRAZIL


18. OKARINA ETNO FESTIVAL 2008

01. 08. - 20. 08. SPA PARK & FESTIVAL HALL

1 CHUCKERBUTTY OCARINA QUARTET GREAT BRITAIN
2 LA 33 COLOMBIA
3 I LUF ITALY
4 SAME BABE SLOVENIA
5 FERNANTILL STERN CHILE
6 FEKETESERETEK CHECK REP.
7 GRADA IRLAND
8 SHOOGLENIFTY SCOTLAND
9 ASHLEY HUTCHING's RAINBOW CHASERS (ALBION) GREAT BRITAIN
10 EZERKI MACETILLNIA
11 ST. PAUL GOSPEL CHOIR USA
12 MARIACHI VIAJEROS DE JALISCO MEXICO


17. OKARINA ETNO FESTIVAL 2007

01. 08. - 14. 08. ZDRAVILIŠKI PARK / FESTIVALNA DVORANA

1. CINKUŠ HRVAŠKA
2. POLKA POTENTE AUSTRIJA
3. KATHRYN TICKELL ANGLIJA
4. CANTERACH ŠKOTSKA
5. BOSSA DE NOVO SLOVENIJA
6. ETNO HISTRIA INTERNATIONAL
7. ULURU SLOVENIJA
8. LOU DALFIN ITALIJA
9. ELLIOT MURPHY USA
10. JUBA BRAZIL
11. STRIZZY SLOVENIJA
12. BUJORUL ROMUNIJA


16. OKARINA ETNO FESTIVAL 2006

11. 08. - 14. 08. FESTIVALNA DVORANA

1. KATALENA SLOVENIJA
2. ETHNODELIA JAM SLOVENIJA
3. LESENI ROGISTI SLOVENIJA
4. MOUSSA DIALLO MALI / DANSKA
5. KTD TEŠANOVCI SLOVENIJA
6. PAUL GROLLIER TRIO FRANCIJA
7. GLASBENI ATELJE 1004 SLOVENIJA
8. GUINAN & GILLIGAN IRSKA / NIZOZEMSKA


15. OKARINA ETNO FESTIVAL 2005

05. - 06. 08. – ZDRAVILIŠKI PARK

1. KAŠARJI SLOVENIJA
2. MATCHING TIES INTERNATIONAL
3. VAL RESIA – PLEŠTA ZIZ NAMI ITALIJA
4. VLADO KRESLIN & BELTINŠKA BANDA SLOVENIJA


14. OKARINA ETNO FESTIVAL 2004

06. 08. - 08. 08. – ZDRAVILIŠKI PARK

1. KONTRABANT SLOVENIJA
2. THE TANNAHILL WEAVERS ŠKOTSKA
3. FRANKIE LANE & PAUL KELLY IRSKA
4. MANUHIRI, JORDAN & HUNTER N. ZELANDIJA / ŠKOTSKA
5. NORTH CREGG IRSKA


13. OKARINA ETNO FESTIVAL 2003

01. 08. - 03. 08. – ZDRAVILIŠKI PARK

1. KRESLIN & BELTINŠKA BANDA SLOVENIJA
2. KLUB MUSETTE BELGIJA
3. LES MARIACHIS DE ATLIXCO MEKSIKO
4. HAVANA MAMBO ORCHESTRA KUBA


12. OKARINA FOLK FESTIVAL – 2002

02. 08. - 04. 08. – PRISTAVA & FESTIVALNA DVORANA

1. RICATTI ENSEMBLE ITALIJA
2. JACQUIE McSHEA & JOHN REBOURN ANGLIJA
3. DISTANGO SLOVENIJA & INT.
4. FOLK STUDIO A & IRISH DANCE SCHOOL ITALIJA & INT.
5. SIRTOS GRČIJA / MADŽARSKA
6. BORTE MONGOLIJA


11. OKARINA FOLK FESTIVAL – 2001

27. 7. - 31. 7. – PRISTAVA

1. ANSAMBEL JAŠKO ARGIROV BOLGARIJA
2. MUSICALIA ITALIJA
3. TIBETANSKI MENIHI IZ SAMOSTANA DREPUNG KITAJSKA
4. PAUL MILLNS BAND ANGLIJA
5. IRON HORSE ŠKOTSKA


10. OKARINA FOLK FESTIVAL – 2000

4. 8. - 6. 8. 2000 – FESTIVALNA DVORANA

1. MAGNA CARTA ANGLIJA
2. BAULS OF BISHWA INDIJA
3. JAIPUR KAWA BRASS BAND INDIJA
4. DJEMBASS SENEGAL
5. NAMGYAL LHAMO TIBET
6. KALMAN BALOGH & GIPSY CIMBALON BAND MADŽARSKA


9. OKARINA FOLK FESTIVAL - 1999

4. 8 - 8. 8. 1999 – PRISTAVA

1. FOLK STUDIO A & ORCHESTRA ITALY
2. AMAZING BLONDEL ANGLIJA
3. DIBIDIL ŠKOTSKA
4. ULURU SLOVENIJA
5. THE CIRCUS OF ELECTRIFYING POSSIBILITIES ANGLIJA
6. ROMANO REI SLOVENIJA
7. UYANGA MONGOLIJA


8. OKARINA FOLK FESTIVAL & TEDEN FLAMSKE GLASBE - 1998

13.7 - 23. 8. 1998 - ZDRAVILIŠKI PARK

1. DECAUTER BELGIJA
2. ASHELS BELGIJA
3. HAUMAN BELGIJA
4. FLUXSUS BELGIJA
5. ASHELS & FLUXUS & HAUMAN BELGIJA
6. AMALA SLOVENIJA
7. PENTANGLE ANGLIJA
8. TANNAHILL WEAVERS ŠKOTSKA
9. DERVISH IRSKA
10. NATALIE McMASTER KANADA
11. DUCTIA ITALIJA
12. ADESA GANA
13. CRAOBH RUA IRSKA
14. SPIN 2 ANGLIJA
15. MARAKESH MAROKO
16. DATINA ROMUNIJA
17. GAMBETTA & AONZO ITALIJA
18. TEMUZIN MONGOLIJA
19. HERITAGE IRSKA
20. MLADICE IZ ŽMINJA ISTRA
21. COSTANCE FOSTER USA
22. TERRA MYSTICA SLOVENIJA
23. DERTUM SLOVENIJA / BOSNA
24. RICHARD WALLEY AVSTRALIJA
25. MLINČEK SLOVENIJA
26. LADO JAKŠA PROJECT SLOVENIJA


7. OKARINA FOLK FESTIVAL - 1997

11.7 - 17. 8. 1997 - ZDRAVILIŠKI PARK

1. ZEZE BAND INTERNATIONAL
2. YAIR DALAL & EL AL ENSEMBLE ISRAEL-PALESTINA
3. EDWARD II ANGLIJA-JAMAJKA
4. NYINGTRI KONGPO TIBET
5. LE GOP FRANCIJA
6. MISERY LOVES COMPANY INTERNATIONAL
7. KRESLIN & BELTINSKA BANDA SLOVENIJA
8. DEAF SHEPARD ŠKOTSKA
9. ORLEKI SLOVENIJA
10. FAIRPORT CONVENTION ANGLIJA
11. YANNICK MONOT & NOUVELLE FRANCE FRANCIJA
12. LA MORESCA ITALIJA
13. STRUNE MAKEDONIJA
14. TIMNA BRAUER & ELIAS MEIR AVSTRIJA / ISRAEL
15. IAN BRUCE ANGLIJA
16. DIE INTERPRETEN NEMČIJA
17. MZETAMZE GRUZIJA
18. BEPPE GAMBETTA ITALIJA
19. MATCHING TIES ZDA, ANGLIJA
20. CLAN DESTINE ZDA
21. ALPENHORN ŠVICA
22. AMALA SLOVENIJA
23. YAMPAPAYA INTERNATIONAL
24. TOLOVAJ MATAJ SLOVENIJA
25. KATICE SLOVENIJA
26. FENOAMBY MADAGASKAR


6. OKARINA FOLK FESTIVAL - 1996

4. 8. - 18. 8. 1996 - ZDRAVILIŠKI PARK BLED

1. ALPENHORN TRIO ŠVICA
1. PAUL MILLNS ANGLIJA
2. NAHUAL ARGENTINA
3. MIKE SILVER ANGLIJA
4. DIE INTERPRETEN NEMČIJA
5. SHANKAR LAL & BUSH TAXI INDIJA / NEMČIJA
6. GABRIEL YACOUB FRANCIJA
7. VLADO KRESLIN & BELTINŠKA BANDA SLOVENIJA
8. MALI BOGOVI SLOVENIJA
9. ENSEMBLE NOVECENTO ITALIJA
10. NANDKISHOR MULEY INDIJA
11. MATCHING TIES ZDA&ANGLIJA
12. BANDA DO PELO BRAZILIJA
13. BOLOT, NOHON & SARMAI SIBIRIJA
14. LA CIAPA RUSA ITALIJA
15. BEPPE GAMBETTA & 30 kitaristov 9. DEŽEL
16. SIONAN CEOIL IRSKA
17. BHAKTAPUR CULTURAL SOCIETY NEPAL

Vsi open air koncerti v Zdraviliškem parku na Bledu ob 20:00 uri. Vstopnine ni


5. OKARINA FOLK FESTIVAL - 1995

11. 8. - 31. 8. 1995 - ZDRAVILIŠKI PARK BLED

1. GRUPPO OCARINISTICO BUDRIESE ITALIJA
2. KATHRIN FISCHER IN ROSEMARIE STUCKI ŠVICA
3. ADAM BICSKEY ANSAMBEL SLOVENIJA
4. LA MUSGANA ŠPANIJA
5. RELAEJO PORTUGALSKA
6. VUJICSICS ENSEMBLE MADŽARSKA
7. MARTA SEBENSTYEN MADŽARSKA
8. OKROS MADŽARSKA
9. VASEN 6 KERSTI STABI ŠVEDSKA
10. FOLKKARIT FINSKA
11. ABIES ALBA ITALIJA
12. GWEN ITALIJA
13. AFROMALAGASY MADAGASKAR
14. SUNIL KUMAR & SHANKAR LAL INDIJA
15. DRUMS OF INDIA 7 MUNICH TABLA ENSEMBLE INDIJA / NEMČIJA
16. MUNIR A. ZAI AFGANISTAN
17. ROCK, SALT & NAILS ŠETLANDSKI OTOKI
18. BELTINŠKA BANDA & VLADO KRESLIN SLOVENIJA


4. OKARINA ETNO FESTIVAL - 1994

12. 8. - 19. 8. 1994 – ZDRAVILIŠKI PARK BLED
Bovec, Murska Sobota, Metlika, Ljubljana, Maribor

1. TOLOVAJ MATAJ SLOVENIJA
2. BLEIZI RUZ FRANCIJA
3. LIFFEY BANKS IRSKA
4. ANDO DROM MADŽARSKA
5. COMPAGNIA STRUMENTALE TRE VIOLINI ITALIJA
6. ŠUKAR SLOVENIJA


3. OKARINA ETNO FESTIVAL - 1993

10. 8. - 15. 8. - VRT OKARINE
Bovec, Murska Sobota, Celje, Ljubljana,

1. MAKVIRAG MADŽARSKA
2. AFTERHOURS IRSKA
3. URFAHRANGER AUFGEIGER AVSTRIJA
4. TRINAJSTO PRASE SLOVENIJA


2. OKARINA ETNO FESTIVAL - 1992

28. 8. - 29. 8. 1992 - VRT OKARINE

1. KURJA KOŽA SLOVENIJA
2. SAGARIS SLOVENIJA
3. LA SEDON SALVADIE ITALIJA
4. MARKO BANDA SLOVENIJA
5. GWENC’HLAN ITALIJA
6. BOGDANA HERMAN SLOVENIJA


1. OKARINA ETNO FESTIVAL - 1991

17. 8. 1991 - PRISTAVA

1. MALA DUDAČKA MUZIKA ČEŠKA
2. ISTARSKI PIŠČACI HRVAŠKA / SLOVENIJA

 

In case of bad weather concerts will be held in Bled Festival Hall instead of Promenade and Bled castle (free entrance). All changes will be published on the official channels of the festival.

Organizer

ZAVOD ZA KULTURO BLED
Cesta svobode 11, 4260 Bled, Slovenia

Artistic director: Leo Ličof
Painter:: Ejti Štih
Translations: Leemeta, Samo Senčar, s. p.
Izdelava spletne strani: www.mandu.si
Fotografija Blejski grad: Franci Ferjan

Tickets

Bled castle:
- Entrance fee
- Ticket sales in Ljubljana: Avtobusna postaja d.d. Ljubljana / main bus station

Promenade:
- Free entrance



Contact

Zavod za kulturo Bled

Leo Ličof
m: 00386(0)41 632 369
leo@okarina.com

 okarina festival